Sert tütün Nasıl hafifletilir adıyaman tütünü

  Sert tütün Nasıl hafifletilir

      Nasıl her sigara farklı sertlikte oluyorsa tütünler de aynı şekilde farklı içimde ve farklı tadlarda olabiliyor.

Damak tadınıza en uygun tütünü bulmak biraz zor olabilir. çünkü karşı tarafın içimini beğendiği tütün size sert veya hafif gelebilir.

Tabii Adıyaman Tütüncüler Derneği olarak sipariş verirseniz önceden içtiğiniz sigarayı veya beğendiğiniz sigara çeşidini söylemenız yeterli olacaktır. İçtiğiniz sigaraya en yakın tatta tütün gönderiyoruz.Başka yerden tütün aldığınızı varsayalım.

Tütün size sert geldi ise bazıne yapmalısınız. kesinlikle bu tütünü çöpe atmayın. öncelikle yazımızı okuyama devam edelim. 

En kolay olanı yeni  hafif içimli bir tütün ile karıştırmaktır.

Tütüncünüzden en hafif kıvamda bir tütün alın ve elinize hılı hazırda sert olan tütünle homojen bir şekilde karıştırın. Oransal olarak hangisini daha çok olur ise içimi o tütüne yakın olacaktır. Yani aldığınız 1 kg hafif içmili ve yarım kg lik sert tütün ile karıştırırsanız sert içimli tütün hafif içimli tütüne yakın olaaktır. 

Bu işlem sırasında size tavsiyemiz kesinlikle eğer adıyaman tütünü ise yine adıyaman tütünü veya çelikhan tütünü ise çelikhan tütünü ile karışımını yapın. tekel tütünü veya adıyaman tütünü karışımını yapmayınız. 

 

 

Diğer bir yöntem ise tütünü nemlendirmektir. tütün nemini nasıl alındğına dair daha önce yazmış olduğumuz makaleyi inceleyebilirsiniz.  

Tütünü nasıl nemlendirilir 

 

 

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.